DOTACJE NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ - PROJEKT "SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE"
ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROJEKTU „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE”
Informujemy, iż z dniem 28.02.2018 r. zakończyliśmy realizację projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” realizowanego przez ARR MARR S.A. w ramach Działania 7.3 Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
WAŻNA INFORMACJA DLA I GRUPY BENEFICJENTÓW PROJEKTU "SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE"
Uprzejmie informujemy, iż I grupa Beneficjentów Projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie”, która podpisywała umowy w dniu 28.12.2016 r. jest zobowiązana do złożenia rozliczenia II części wsparcia pomostowego w łącznej kwocie 6000 PLN. Ostatni dzień dokonania płatności rozliczających wydatki w ramach wsparcia pomostowego nie może być późniejszy niż
27 12.2017 r. Prosimy o dostarczenie rozliczeń wsparcia pomostowego do 5.01.2018 r. do Biura Projeku.
INFORMACJA DLA BENEFICJENTÓW PROJEKTU DT. ROZLICZENIA WSPARCIA POMOSTOWEGO
Przypominamy, iż zgodnie z zapisami umowy wsparcia finansowego i pomostowego § 4 pkt .16 oraz Regulaminem przyznawania środków na rozwój przedsiębiorczości koszty zakupu paliwa mogą być rozliczane tylko i wyłącznie w przypadku wprowadzenia środków transportu, maszyn i urządzeń na ewidencję środków trwałych.
Ponadto przypominamy również, iż finansowe wsparcie pomostowe nie może być źródłem finansowania wydatków, na które została przyznana dotacja inwestycyjna (wsparcie finansowe).
Finansowe wsparcie pomostowe podlega obligatoryjnemu rozliczeniu przez Beneficjenta pomocy. Rozliczanie finansowego wsparcia pomostowego odbywa się dwukrotnie. Pierwsze rozliczenie finansowego wsparcia pomostowego składane jest w siódmym miesiącu prowadzenia przez Beneficjenta pomocy działalności gospodarczej (I grupa – od 28.06.2017 r. II-grupa od 15.09.2017 r.) , natomiast drugie rozliczenie składane jest w trzynastym miesiącu prowadzenia przez Beneficjenta pomocy działalności gospodarczej.
WYNIK POSTĘPOWANIA - ZP/ZOD/3/17
Usługa dotyczącą przeprowadzenia indywidualnego doradztwa specjalistycznego w prowadzeniu działalności gospodarczej w ramach projektu pt. „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” realizowanego w ramach Działania 7.3 „Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 - dla 76 podmiotów gospodarczych w wymiarze łącznym 380 godzin.
Zawiadomienie o wyborze oferty - plik do pobrania
TERMIN PODPISYWANIA UMÓW DLA II GRUPY UCZESTNIKÓW PROJEKTU „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE”.
Informujemy, że termin podpisywania umów wsparcia finansowego i pomostowego dla II grupy uczestników projektu "Samozatrudnienie szansą na zaistnienie" (Osoby które zostały rekomendowane do przyznania wsparcia a deklarowały uruchomienie działalności gospodarczej w 2017 r.
– plik do pobrania) został wyznaczony na dzień 15.03.2017 r. Bardzo prosimy o zakładanie działalności gospodarczej od dnia opublikowania niniejszej informacji
ze wskazaniem daty planowanego rozpoczęcia działalności jako 15.03.2017 r. i niezwłoczne dostarczenie niżej wymienionych dokumentów celem przygotowania i podpisania umowy wsparcia.
Dokumenty niezbędne do podpisania umowy o dofinansowanie, prosimy dostarczyć nie później niż do 10 marca 2017 r. do Biura Projektu. Niedostarczenie dokumentów w wyznaczonym terminie spowoduje podpisanie umowy z kolejną osobą znajdującą się na liście rezerwowej.
Wykaz dokumentów:
1. Wydruk z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej -
jako datę planowanego rozpoczęcia działalności należy podać 15.03.2017 r.
2. Kopia dokumentu poświadczającego zgłoszenie Beneficjent pomocy w ZUS,
3. Kopia dokumentu potwierdzającego zgłoszenie jako podatnika VAT (jeśli dotyczy)
4. Dokument zawierający numer rachunku bankowego założonego dla działalności gospodarczej założonej przez uczestnika projektu - Umowa rachunku bankowego
5. Oświadczenie o kwalifikowalności VAT
6. Kopie dowodów osobistych współmałżonków - w przypadku rozdzielności majątkowej – akt notarialny ustanawiający rozdzielność. W przypadku posiadania nowych dowodów osobistych prosimy o podanie informacji dotyczącej miejsca zamieszkania współmałżonka.
7. Dokumenty dotyczące poręczyciela
• Kopia dokumentu tożsamości poręczyciela i współmałżonka (jeśli dotyczy) w przypadku rozdzielności majątkowej – akt notarialny ustanawiający rozdzielność
• Zaświadczenie o dochodach – z zakładu pracy, decyzja o wysokości renty/emerytury wraz z ostatnim odcinkiem/przelewem
• Kwestionariusz osobowy poręczyciela i współmałżonka
Godzinę podpisania umowy wskażemy każdemu Beneficjentowi indywidualnie.
Do podpisania umowy i weksla konieczna jest obecność:
• beneficjenta wraz ze współmałżonkiem (jeżeli dotyczy – w przypadku rozdzielności majątkowej – prosimy dostarczyć akt ustanawiający rozdzielność majątkową),
• poręczyciela wraz ze współmałżonkiem (jeżeli dotyczy)
ZAPYTANIE OFERTOWE - PRZEPROWADZENIE INDYWIDUALNEGO DORADZTWA SPECJALISTYCZNEGO
Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. zaprasza do złożenia oferty dotyczącej przeprowadzenia indywidualnego doradztwa specjalistycznego dla podmiotów gospodarczych założonych w ramach projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie”.
Oferty prosimy składać w siedzibie Zamawiającego, ul. Chopina 18, 39-300 Mielec, osobiście, listownie, e-mailem w terminie do dnia 1 marca 2017 r.
Zapytanie ofertowe - plik do pobrania
WAŻNE - ZMIANA WZORU UMOWY
Uprzejmie informujemy, iż z dniem 10-02-2017 r. dokonaliśmy zmiany zapisów w umowie udzielenia wsparcia finansowego i pomostowego.
Zmianie ulega zapis
§ 1 punkt 1 umowy, który przyjmuje brzmienie:
„Przedmiotem niniejszej Umowy jest udzielenie Beneficjentowi pomocy Wsparcie finansowego, pozwalającego na sfinansowanie początkowych wydatków związanych z podejmowaną działalnością gospodarczą, zwanego dalej „dotacją inwestycyjną” oraz wsparcia pomostowego, mającego na celu ułatwienie Beneficjentowi pomocy prowadzenia działalności gospodarczej w początkowym okresie”
Pozostałe zapisy umowy nie ulegają zmianie.
ZASADY ROZLICZANIA DOTACJI INWESTYCYJNEJ ORAZ FINANSOWEGO WSPARCIA POMOSTOWEGO - WAŻNE INFORMACJE
Uczestnik projektu (Beneficjent Pomocy) zobowiązany jest do wydatkowania wsparcia finansowego z najwyższym stopniem staranności oraz zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym oraz postanowieniami podpisanej Umowy wsparcia finansowego i pomostowego.
Zmiany w harmonogramie rzeczowo-finansowym w biznes planie są możliwe jedynie na podstawie § 7 Umowy wsparcia finansowego i pomostowego.
1. Wszelkie zmiany Umowy, wymagają aneksu w formie pisemnej, pod rygorem nieważności, z zastrzeżeniem ust. 5.
2. Beneficjent pomocy może wystąpić do Beneficjenta z pisemnym wnioskiem o zmianę biznes planu, w szczególności w zakresie zestawienia towarów lub usług przewidywanych do zakupienia, ich parametrów technicznych i/lub jakościowych oraz wartości jednostkowych.
3. Beneficjent w ciągu 15 dni od otrzymania wniosku Beneficjenta pomocy informuje go pisemnie o decyzji dotyczącej zatwierdzenia lub odrzucenia wnioskowanych zmian.
4. Zmiany, o których mowa w ust. 2, wymagają sporządzania aneksu do niniejszej Umowy, pod rygorem nieważności.
5. Zmiany dotyczące przesunięć pomiędzy poszczególnymi pozycjami wydatków ujętych w harmonogramie rzeczowo-finansowym wydatkowania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości, dopuszczalne są do wysokości 10% wartości pozycji harmonogramu rzeczowo-finansowego, z której przesuwane są środki jak i do 10% wartości pozycji harmonogramu rzeczowo-finansowego, do której przesuwane są środki. Zmiany, o których mowa w zdaniu poprzednim nie wymagają akceptacji Beneficjenta i sporządzania aneksu do Umowy o udzielnie wsparcia finansowego. Beneficjent pomocy zobowiązany jest jedynie do poinformowania Beneficjenta w formie pisemnej wraz z uzasadnieniem tych zmian przy składaniu rozliczenia poniesionych wydatków, o którym mowa w §4, ust 4, pkt. 2.
Przypominamy również ze Uczestnicy Projektu (Beneficjenci Pomocy) są zobowiązani do dostarczenie do 20-tego każdego m-ca przez okres 12 m-cy prowadzenia działalności deklaracji ZUS DRA wraz z potwierdzeniem opłacenia składek.
WYNIKI OCENY BIZNES PLANÓW ZŁOZONYCH W RAMACH PROJEKTU „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE”
Niniejszym prezentujemy wstępną listę rankingową biznes planów rekomendowanych do przyznania wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości w ramach projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie”.
Zbiorcza lista rankingowa biznes planów - plik do pobrania
Lista rankingowa kobiet - plik do pobrania
Lista rankingowa mężczyzn - plik do pobrania
Osoby wskazane w dokumencie - plik do pobrania, które zadeklarowały w Biznes Planie uruchomienie działalności w grudniu br. prosimy o zakładanie działalności gospodarczej od dnia opublikowania niniejszej informacji ze wskazaniem daty planowanego rozpoczęcia działalności jako 28.12.2016 r., i niezwłoczne dostarczenie niżej wymienionych dokumentów celem przygotowania i podpisania umowy wsparcia.
Dokumenty niezbędne do podpisania umowy o dofinansowanie, prosimy dostarczyć nie później niż do 27 grudnia 2016 do godz. 12:00. Niedostarczenie dokumentów w wyznaczonym terminie spowoduje podpisanie umowy z kolejną osobą znajdującą się na liście rezerwowej.
Wykaz dokumentów:
1. Wydruk z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej - jako datę planowanego rozpoczęcia działalności należy podać 28.12.2016 r,
2. Kopia dokumentu poświadczającego zgłoszenie Beneficjent pomocy w ZUS,
3. Kopia dokumentu potwierdzającego zgłoszenie jako podatnika VAT (jeśli dotyczy)
4. Dokument zawierający numer rachunku bankowego założonego dla działalności gospodarczej założonej przez uczestnika projektu - Umowa rachunku bankowego
5. Oświadczenie o kwalifikowalności VAT, wg. załączonego wzoru - plik do pobrania
6. Kopie dowodów osobistych współmałżonków - w przypadku rozdzielności majątkowej – akt notarialny ustanawiający rozdzielność. W przypadku posiadania nowych dowodów osobistych prosimy o podanie informacji dotyczącej miejsca zamieszkania współmałżonka.
7. Dokumenty dotyczące poręczyciela
• Kopia dokumentu tożsamości poręczyciela i współmałżonka (jeśli dotyczy) w przypadku rozdzielności majątkowej – akt notarialny ustanawiający rozdzielność
• Zaświadczenie o dochodach – z zakładu pracy, decyzja o wysokości renty/emerytury wraz z ostatnim odcinkiem/przelewem
• Kwestionariusz osobowy poręczyciela i współmałżonka wg. załączonego wzoru - plik do pobrania
Godzinę podpisania umowy wskażemy każdemu Beneficjentowi indywidualnie.
Do podpisania umowy i weksla konieczna jest obecność:
• beneficjenta wraz ze współmałżonkiem (jeżeli dotyczy – w przypadku rozdzielności majątkowej – prosimy dostarczyć akt ustanawiający rozdzielność majątkową),
• poręczyciela wraz ze współmałżonkiem (jeżeli dotyczy)
PROCEDURA ODWOŁAWCZA
Pragniemy przypomnieć, iż zgodnie z Regulaminem przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości w projekcie „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” Uczestnik projektu, którego biznes plan został odrzucony na etapie oceny merytorycznej (oceniony negatywnie lub oceniony pozytywnie, ale nie rekomendowany do dofinansowania) ma możliwość złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie biznes planu.
Wniosku o ponowne rozpatrzenie biznes planu nie może składać uczestnik projektu, któremu została przyznana mniejsza niż wnioskowana kwota wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości.
Wzór wniosku o ponowne rozpatrzenie biznes planu - plik do pobrania
Procedura odwoławcza od oceny biznes planów szczegółowo opisana jest w § 6 Regulaminu przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości w ramach projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie”. Pełna treść regulaminu - plik do pobrania
Wnioski o ponowną ocenę biznes planu można składać w terminie do 23.12.2016 r. w godzinach od 8:00 do 12:00 (decyduje data wpływu), osobiście, za pośrednictwem poczty lub kuriera na adres:
Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A.
Ul. Chopina 18
39-300 Mielec
INFORMACJA O ZAKOŃCZONEJ OCENIE FORMALNEJ BIZNES PLANÓW W RAMACH PROJEKTU „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE”
Niniejszym przedstawiamy wyniki oceny formalnej złożonych przez Uczestników Projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” biznesplanów.
Lista zbiorcza z oceny formalnej złożonych biznesplanów - plik do pobrania
Łącznie po ocenie formalnej do oceny merytorycznej zostało przekazanych 83 szt. biznes planów. Wstępna lista biznes planów rekomendowanych do przyznania wsparcia finansowego (dotacji inwestycyjnej) oraz finansowego wsparcia pomostowego zostanie zamieszczona w godzinach popołudniowych w dniu 21.12.2016 r.
WZÓR POPRAWNIE WYPEŁNIONEGO FORMULARZA POMOCY DE MINIMIS
W załączeniu udostępniamy Państwu przykładowo wypełniony Formularz pomocy de minimis oraz listę identyfikatorów gmin.
Formularz pomocy de minimis - plik do pobrania
Lista identyfikatorów gmin - plik do pobrania
REGULAMIN PRZYZNAWANIA WSPARCIA ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI (zmiana dot. zabezpieczeń umów)
Uprzejmie informujemy, iż w dokonaliśmy korzystnej zmiany w “Regulaminie przyznawania wsparcia środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości” w ramach projektu “Samozatrudnienie szansą na zaistnienie”. Zmiana dotyczy kwestii zabezpieczenia umowy o udzielenie wsparcia finansowego i pomostowego. Zgodnie z zapisami regulaminu w zakresie formy zabezpieczenia Umowy udzielenia wsparcia finansowego i pomostowego jest weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową i poręczeniem wekslowym (awal), przez co najmniej jednego poręczyciela. Poniżej zamieszczamy obowiązujący Regulamin przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości oraz Wzór umowy udzielenia wsparcia finansowego i pomostowego jak również Kwestionariusz osobowy poręczyciela wraz z oświadczeniem współmałżonka poręczyciela niezbędne do podpisania umowy o przyznanie wsparcia inwestycyjnego i pomostowego.
WYNIK POSTĘPOWANIA - ZP/ZOD/26/2016
Usługa dotyczącą przeprowadzeniu oceny merytorycznej biznes planów Uczestników ubiegających się o wsparcie w zakresie rozwoju przedsiębiorczości, w ramach projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” realizowanym w ramach Działania 7.3 „Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Zawiadomienie o wyborze oferty - plik do pobrania
TERMIN SKŁADANIA BIZNES PLANÓW W RAMACH PROJEKTU „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE”
Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. informuje, iż termin składania biznes planów w ramach projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” został wyznaczony w dniach 1-14.12.2016 r. Przed złożeniem biznes planu każdy Uczestnik Projektu zobowiązany jest do wykorzystania 5 godzin doradztwa biznesowego wg zaplanowanego harmonogramu.
Biznes plany należy składać osobiście w Biurze Projektu (Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A ul. Chopina 18, 39-300 Mielec), w godzinach od 7:00 do 16:00 lub za pośrednictwem poczty lub kuriera na adres: Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A., ul. Chopina 18, 39-300 Mielec. W przypadku złożenia biznes planu za pośrednictwem poczty lub kuriera decyduje data wpływu biznes planu do MARR S.A.
Wymagania formalne dotyczące przygotowywania i składania biznes planów:
1) Biznes plan powinien być przygotowany na wzorze stanowiącym załącznik nr 1 do regulaminu przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości załącznik nr 1 - plik do pobrania
2) Biznes plan powinien być wydrukiem jego elektronicznej wersji,
3) Biznes plan powinien być napisany w języku polskim,
4) Wszystkie pola biznes planu powinny być wypełnione. W miejsce pól, które nie mają zastosowania, należy wpisać „nie dotyczy”, a polach liczbowych należy wpisać wartość „0”,
5) Biznes plan wraz załącznikami powinien być złożony w dwóch egzemplarzach,
6) Biznes plan powinien być parafowany na każdej stronie oraz podpisany czytelnie w wyznaczonych miejscach,
7) Do biznes planu powinny zostać dołączone wszystkie załączniki wymienione na końcu biznes planu, tj.:
a) Oświadczenie o wysokości otrzymanej pomocy de minimis stanowiącym załącznik nr 4 do regulaminu przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości załącznik nr 4 - plik do pobrania
b) Kopie zaświadczeń o wysokości otrzymanej pomocy de minimis - jeśli dotyczy
c) Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis (zgodnie z załącznikiem do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24 października 2014 r., Dz. U. z 2014 r., poz. 1543) - stanowiącym załącznik nr 5 do regulaminu przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości załącznik nr 5 - plik do pobrania
d) Dokument upoważniający uczestnika projektu do rejestracji działalności gospodarczej pod adresem wskazanym w biznes planie jako główne miejsce wykonywania działalności gospodarczej
e) Dokumenty uzasadniające ceny maszyn, urządzeń, oprogramowania, towarów, prac remontowych planowanych do sfinansowania ze środków dotacji inwestycyjnej (np. oferty, wydruki ze stron internetowych, faktury pro forma, kosztorys prac remontowych)
f) Inne dokumenty np. potwierdzające kwalifikacje, doświadczenie, nawiązane porozumienia o współpracy, listy intencyjne, portfolio itp.
g) Elektroniczna wersja biznes planu na nośniku CD/DVD (plik w formacie doc lub docx)
8) Załączniki będące kopiami dokumentów powinny być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez uczestnika projektu (stwierdzenie ”potwierdzam za zgodność z oryginałem” wraz datą i podpisem uczestnika projektu),
9) Biznes plan wraz z załącznikami powinien być trwale spięty (preferowany skoroszyt).
UWAGA! ZMIANA HARMONOGRAMU DORADZTWA BIZNESOWEGO W RAMACH PROJEKTU PT. „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE”
Poniżej zamieszczamy aktualny harmonogram doradztwa biznesowego dla uczestników projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie”. Zmiany godzin spotkań z doradcą zawodowym dotyczą tylko osób, które miały zaplanowane doradztwo biznesowe w budynku Agencji Rozwoju Regionalnego przy ul. Chopina 18 w Mielcu. W przypadku osób które miały zaplanowane doradztwo w budynku Inkubatora Nowych Technologii IN-TECH 2 przy ul. Wojska Polskiego 3,terminy spotkań nie ulegają zmianie.
Harmonogram doradztwa biznesowego ARR MARR ul. Chopina 18 Mielec - plik do pobrania
HARMONOGRAM DORADZTWA BIZNESOWEGO W RAMACH PROJEKTU PT. „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE”
Poniżej przedstawiamy harmonogram doradztwa biznesowego dla uczestników projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie”. Informujemy iż spotkania z doradcami biznesowymi rozpoczną się w dniu 26.11.2016 r. i zakończą się w dniu 12.12.2016 r. Szczegółowe godziny oraz miejsca pierwszego 2-godzinnego spotkania z doradcami biznesowymi znajdują poniżej. Jednocześnie informujemy, iż kolejne spotkania w zakresie indywidualnego doradztwa biznesowego będą ustalane z bezpośrednio z doradcą podczas pierwszego zaplanowanego spotkania. Każdy Uczestnik Projektu przed złożeniem biznes planu zobowiązany jest do wykorzystania 5 h indywidualnego doradztwa biznesowego.
Harmonogram doradztwa biznesowego ARR MARR ul. Chopina 18 Mielec - plik do pobrania
Harmonogram doradztwa biznesowego Inkubator Nowych Technologii IN-TECH 2, ul. Wojska Polskiego 3, Mielec - plik do pobrania
HARMONOGRAM UCZESTNICTWA W PROJEKCIE „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE”
Poniżej zamieszczamy harmonogram uczestnictwa w projekcie pt. „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” .
Harmonogram - plik do pobrania
ZAPYTANIE OFERTOWE - OCENA BIZNES PLANÓW ZP/ZOD/26/2016
Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. zaprasza do złożenia oferty dotyczącej przeprowadzenia oceny merytorycznej biznes planów Uczestników ubiegających się o wsparcie w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i sporządzania biznes planów w ramach projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie”.
Oferty prosimy składać w siedzibie Zamawiającego, ul. Chopina 18, 39-300 Mielec, osobiście, listownie, e-mailem w terminie do dnia 30 listopada 2016 r.
Zapytanie ofertowe - plik do pobrania
WYNIK POSTĘPOWANIA - ZP/ZOD/25/2016
Usługa dotyczącą przeprowadzenia doradztwa z zakresu sporządzania biznes planów w ramach projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” realizowanym w ramach Działania 7.3 „Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Zawiadomienie o wyborze oferty - plik do pobrania
INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW SZKOLEŃ
Uprzejmie informujemy, iż materiały szkoleniowe niezbędne na zajęciach szkoleniowych są już dostępne i możliwe do pobrania.
Materiały szkoleniowe - plik do pobrania
INFORMACJA DLA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE” - TERMIN SZKOLENIA
Uprzejmie informujemy, iż szkolenia z zakresu rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz sporządzania biznes planów w ramach projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” będą realizowane dla pierwszych 3 grup ( Grupy: I,II,III) w terminie:15-18.11.2016 r. oraz dla 3 kolejnych grup (Grupy: IV,V,VI) w terminie 21-24.11.2016 r. w Mielcu Inkubatorze Nowych Technologii IN-TECH I –ul. Wojska Polskiego 9, 39-300 Mielec sala 207 II piętro (sala 207 A, sala 207 B, sala 207 C).
Przypominamy, iż uczestnictwo w powyższym szkoleniu jest obowiązkowe, aby móc ubiegać się o przewidziane w projekcie wsparcie finansowe (dotacja inwestycyjna i wsparcie pomostowe) na założenie działalności gospodarczej.
Szczegółowy podział uczestników na grupy szkoleniowe oraz numery sal znajduje poniżej do pobrania.
Termin szkolenia 15-18.11.2016 r Grupy Szkoleniowy I, II, III - plik do pobrania
Termin szkolenia 21-24.11.2016 r Grupy Szkoleniowy IV, V, VI - plik do pobrania
WYNIKI REKRUTACJI DO PROJEKTU „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE”
Poniżej Zamieszczamy listy kandydatów zakwalifikowanych do udziału w projekcie oraz listę rezerwową kandydatów do projektu.
Jednocześnie przypominamy ze zgodnie Regulaminem rekrutacji uczestników projektu „Samozatrudnienie szansą osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie są zobowiązane do złożenia Deklaracji udziału w Projekcie – załącznik nr 6 do Regulaminu rekrutacji uczestników projektu oraz Oświadczenia Uczestnika Projektu-załącznik nr 5 Regulaminu rekrutacji uczestników projektu. Termin podpisania i złożenia tych dokumentów został wyznaczony na dzień 14.11.2016 w Biurze Projektu w Mielcu-ul. Chopina 18 pok. nr 3 w godz. 7:00-15:00. Istnieje również możliwość dostarczenia powyższej deklaracji i oświadczenia pocztą/kurierem (decyduje data wpływu do MARR S.A.).Nie podpisanie i nie dostarczenie wskazanych dokumentów w ww. terminie skutkuje odrzuceniem Kandydata z udziału w projekcie i zakwalifikowanie kolejnej osoby znajdującej się na liście rezerwowej. Jednocześnie informujemy iż w dniu 14.11.2016 r. z osobami zakwalifikowanymi do projektu będą podpisywane umowy szkoleniowo-doradcze.
Lista Kobiet zakwalifikowanych do projektu - plik do pobrania
Lista Mężczyzn zakwalifikowanych do projektu - plik do pobrania
WYNIK POSTĘPOWANIA - ZP/ZOD/23/2016
Usługa dostawy materiałów biurowych/szkoleniowych dla 90 uczestników szkoleń w ramach projektu pt. „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” realizowanym w ramach Działania 7.3 „Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Zawiadomienie o wyborze oferty - plik do pobrania
WYNIKI I ETAPU REKRUTACJI DO PROJEKTU „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE” - OCENA FORMALNA
Niniejszym przedstawiamy ostateczne wyniki I etapu rekrutacji – oceny formalnej do projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” po zakończeniu naboru uzupełniającego dla grup priorytetowych.
Lista zbiorcza z oceny Formularzy rekrutacyjnych oraz listy z podziałem na Kobiety i Mężczyzn znajduję się poniżej.
Ponadto informujemy, iż lista 90 osób zakwalifikowanych do projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” zostanie opublikowana po zakończeniu II etapu oceny merytorycznej czyli po zakończeniu rozmów wszystkich Kandydatów/Kandydatek z doradcami zawodowymi.
Zbiorcza Lista rankingowa - plik do pobrania
Lista rankingowa Kobiety - plik do pobrania
Lista rankingowa Mężczyźni - plik do pobrania
WYNIK POSTĘPOWANIA - ZP/ZOD/22/2016
Usługa przygotowania, dostarczenia i podawania posiłków (usługa cateringowa) dla 90 uczestników szkoleń w ramach projektu pt. „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” realizowanym w ramach Działania 7.3 „Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Zawiadomienie o wyborze oferty - plik do pobrania
ZAPYTANIE OFERTOWE - DORADZTWO Z ZAKRESU SPORZĄDZANIA BIZNES PLANU
Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. zaprasza do złożenia oferty dotyczącej przeprowadzenia doradztwa z zakresu sporządzania biznes planów w ramach projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie”.
Oferty prosimy składać w siedzibie Zamawiającego, ul. Chopina 18, 39-300 Mielec, osobiście, listownie, e-mailem w terminie do dnia 16 listopada 2016 r.
Zapytanie ofertowe - plik do pobrania
Oferta - plik do pobrania
Umowa - plik do pobrania
WYNIK POSTĘPOWANIA - ZP/ZOD/21/2016
Szkolenie z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz sporządzania biznes planów dla 90 Uczestników Projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” realizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w ramach Działania 7.3 „Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości”, Priorytet VII Regionalny Rynek Pracy, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Zawiadomienie o wyborze oferty - plik do pobrania
ZAPYTANIE OFERTOWE - MATERIAŁY BIUROWE
Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. zaprasza do złożenia oferty na dostawę materiałów biurowych/ szkoleniowych dla Uczestników Projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” Agencję Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w ramach Działania 7.3 „Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości”, Priorytet VII Regionalny Rynek Pracy, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Oferty prosimy składać w siedzibie Zamawiającego, ul. Chopina 18, 39-300 Mielec, osobiście, listownie, e-mailem lub faxem w terminie do dnia 9 listopada 2016 r.
Zapytanie ofertowe - plik do pobrania
Zapytanie ofertowe - wersja pdf - plik do pobrania
ROZMOWA Z DORADCĄ ZAWODOWYM
Agencja Rozwoju Regionalnego poniżej przedstawia szczegółowy harmonogram rozmów z doradcami zawodowymi oraz testów badających predyspozycje przedsiębiorcze Kandydatów/ek w ramach II etapu rekrutacji do projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” – ocena merytoryczna.
Harmonogram - plik do pobrania
WYNIKI I ETAPU REKRUTACJI DO PROJEKTU „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE”- OCENA FORMALNA
Niniejszym przedstawiamy wyniki I etapu rekrutacji – oceny formalnej do projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie”.
Lista zbiorcza z oceny Formularzy rekrutacyjnych oraz listy z podziałem na Kobiety i Mężczyzn znajduję się poniżej.
Informujemy ponadto że osoby, których formularze zgłoszeniowe oceniono pozytywnie pod katem formalnym zostały równocześnie zakwalifikowane do II etapu Oceny merytorycznej- rozmów z doradcami zawodowymi oraz testów badających predyspozycje przedsiębiorcze Kandydatów/Kandydatek.
Informujemy jednocześnie, że rozmowy z doradcami zawodowymi odbędą się w dniach 2-9 listopada br. w Mielcu w budynku Inkubatora Nowych Technologii IN-Tech 2 ul. Wojska Polskiego 3 pok. nr 3 parter oraz w pokoju nr 219 II piętro. Szczegółowy harmonogram rozmów zamieścimy na stronie internetowej projektu w dniu 31.10.2016 r.
Prosimy o zabranie ze sobą na rozmowę z doradcą zawodowym dokumentu potwierdzającego Państwa tożsamość.
Z osobami zakwalifikowanymi do II etapu oceny merytorycznej będziemy kontaktować się telefonicznie także w dniu 31.10.2016 r. celem poinformowania i potwierdzenia godziny spotkania.
Ponadto informujemy, iż lista 90 osób zakwalifikowanych do projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” zostanie opublikowana po zakończeniu II etapu oceny merytorycznej czyli po zakończeniu rozmów wszystkich Kandydatów/Kandydatek z doradcami zawodowymi.
Zbiorcza Lista rankingowa - plik do pobrania
Lista rankingowa Kobiety - plik do pobrania
Lista rankingowa Mężczyźni - plik do pobrania
PRZEDŁUŻONA REKRUTACJA DO PROJEKTU „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE” DLA GRUPY PRIORYTETOWEJ
Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. informuje, że w dalszym ciągu bezrobotni lub bierni zawodowo rodzice opiekunowie 3 dzieci do 18 r.ż oraz rolnicy lub członkowie rodzin rolników zarejestrowani w PUP zamierzający odejść z rolnictwa mogą składać wnioski do projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” w nieprzekraczającym terminie do 9 listopada 2016 r.
UZUPEŁNIENIA DO ZAPYTANIA OFERTOWEGO - USŁUGA CATERINGU
Informacja uzupełniająca do zapytania ofertowego ZP/ZOD/22/2016.
Uzupełnienia - plik do pobrania
ZAPYTANIE OFERTOWE - PRZEPROWADZENIE SZKOLENIA W RAMACH PROJEKTU „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE”
Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. zaprasza do złożenia oferty dotyczącej przeprowadzenia szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz sporządzania biznes planów w ramach projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” realizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w ramach Działania 7.3 „Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości”, Priorytet VII Regionalny Rynek Pracy, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Oferty prosimy składać w siedzibie Zamawiającego, ul. Chopina 18, 39-300 Mielec, osobiście, listownie, e-mailem lub faxem w terminie do dnia 2 listopada 2016 r.
Zapytanie ofertowe - plik do pobrania
ZAPYTANIE OFERTOWE - USŁUGA CATERINGU W RAMACH PROJEKTU „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE”
Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. zaprasza do złożenia oferty na usługę cateringu w ramach projektu pt. „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie”.
Oferty prosimy składać w siedzibie Zamawiającego, ul. Chopina 18, 39-300 Mielec, osobiście lub listownie w terminie do dnia 2 listopada 2016 r.
Zapytanie ofertowe - plik do pobrania
WYNIK POSTĘPOWANIA - ROZMOWY DORADCZE W RAMACH PROJEKTU „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE”
Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. W wyniku analizy odpowiedzi na zapytanie ofertowe, przedmiotowe zamówienie udzielone zostanie:
1. Firmie - PROACTIVE Centrum Wspierania Aktywnej Przedsiębiorczości Ewelina Hanus - 37-120 Markowa 1141
2. Firma NOEZA Anita Szymczuch Ul. Wiejska 51 ; 39-300 Mielec
Zapytanie ofertowe - plik do pobrania
WYDŁUŻENIE TERMINU REKRUTACJI DO PROJEKTU „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE”
Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. informuje o wydłużeniu terminu rekrutacji do projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” realizowanego w ramach działania 7.3 „Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości, Priorytet VII Regionalny rynek pracy, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Formularze rekrutacyjne można składać do dnia 21 października 2016 r. na poniższy adres biura projektu:
Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A., ul. Chopina 18, 39-300 Mielec, (biuro jest czynne od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.00 - 16.00).
Do projektu w szczególności zapraszamy rodziców/opiekunów prawnych 3 dzieci do 18 rż. oraz rolników i członków ich rodzin prowadzących gospodarstwa rolne do 2 ha przeliczeniowych zarejestrowanych w PUP zamierzających odejść z rolnictwa.
ZAPYTANIE OFERTOWE - ROZMOWY DORADCZE W RAMACH PROJEKTU „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE”
Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. zaprasza do złożenia oferty dotyczącej przeprowadzenie rozmów doradczych z Kandydatami/Kandydatkami do projektu oraz testu predyspozycji przedsiębiorczych w ramach projektu „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie”
Oferty prosimy składać w siedzibie Zamawiającego, ul. Chopina 18, 39-300 Mielec, osobiście, listownie, e-mailem lub faxem w terminie do dnia 07 października 2016 r.
Zapytanie ofertowe - plik do pobrania
ROZPOCZĘCIE REKRUTACJI DO PROJEKTU "SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE"
Uprzejmie informujemy, iż z dniem 15.09.2016 r Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. rozpoczyna rekrutację do projektu "SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE" realizowanego w ramach Działania 7.3 Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Formularze rekrutacyjne dotyczące udziału w projekcie można składać od 15 do 28 września br. w godz. od 7.00 - 16.00 w Biurze Projektu: ARR MARR S.A, Mielec, ul. Chopina 18 oraz Punktach Rekrutacyjnych zlokalizowanych na terenie woj. podkarpackiego w: Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Towarzystwie „Altum” w Rzeszowie, Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. oraz w Podkarpackiej Izbie Gospodarczej w Krośnie w godzinach urzędowania tych instytucji.
UDZIAŁ EMERYTÓW I RENCISTÓW W PROJEKTACH „CZAS DLA SUPERWOMEN.” ORAZ „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE”
W związku z pojawiającymi się pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi kwalifikowalności emerytów i rencistów do projektów w ramach działania 7.3 RPO WP 2014-2020 - Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości, zamieszczamy dokumenty potwierdzające możliwość udziału emerytów do 74 r ż. i rencistów w projektach. Osoby pobierające rentę albo emeryturę, nie pracujące w dniu rozpoczęcia uczestnictwa w projekcie będą kwalifikowane jako osoby bezrobotne bądź bierne zawodowo.
Dokumenty do pobrania:
Pismo z WUP - plik do pobrania
Pismo z MR - plik do pobrania
Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. zaprasza mieszkańców województwa podkarpackiego, którzy zamierzają uruchomić działalność gospodarczą do udziału w projekcie pt. „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” Projekt realizowany jest przez Agencję Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w ramach Działania 7.3 „Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości, Priorytet VII Regionalny rynek pracy, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Okres realizacji projektu: 01.08.2016-28.02.2018 r.
Obszar realizacji projektu: województwo podkarpackie.
Celem głównym projektu jest promowanie postaw przedsiębiorczych i stymulowanie powstawania nowych przedsiębiorstw poprzez podjęcie samozatrudnienia przez 75 osób bezrobotnych oraz biernych zawodowo w wieku powyżej 29 roku życia zamieszkałych na obszarze woj. podkarpackiego.
Kto może uczestniczyć w projekcie?
Uczestnikiem projektu może być osoba spełniająca łącznie wszystkie następujące kryteria:
1. osoba bezrobotna lub bierna zawodowo
2. osoba powyżej 29 roku życia
3. osoba będąca w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj. należąca co najmniej do jednej z następujących grup:
a) kobiety,
b) osoby długotrwale bezrobotne,
c) osoby niepełnosprawne,
d) osoby w wieku od 50 roku życia,
4. osoba zamieszkująca na obszarze województwa podkarpackiego
5. osoba zamierzająca rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej jako indywidualna osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w oparciu o wpis do CEIDG.
Dodatkowe punkty premiujące otrzymają osoby spełniające powyższe kryteria i jednocześnie będące rodzicem/opiekunem prawnym co najmniej 3 dzieci do 18 r.ż. oraz rolnicy i członkowie ich rodzin prowadzący indywidualne gospodarstwa rolne do wielkości 2 ha przeliczeniowych, zarejestrowane jako bezrobotne w PUP zamierzające odejść z rolnictwa.
Formy wsparcia w projekcie:
1. Wsparcie szkoleniowo-doradcze
• Szkolenie z zakresu rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej – 32 h
• Indywidualne doradztwo w zakresie przygotowania biznes planu (5 godzin/uczestnika)
2. Wsparcie finansowe (jednorazowa dotacja inwestycyjna) - 23 000 zł
3. Wsparcie pomostowe – wsparcie finansowe 1000 zł/miesiąc przez 12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej
4. Wsparcie pomostowe – wsparcie w postaci indywidualnych usług doradczych o charakterze specjalistycznym ułatwiających Uczestnikom projektu prowadzenie działalności gospodarczej w początkowym okresie w wymiarze 5 godzin/uczestnika (po zarejestrowaniu działalności gospodarczej)
Etapy rekrutacji uczestników projektu:
Rekrutacja do projektu będzie prowadzona przez 10 dni roboczych w dniach 15.09.2016 r.-28.09.2016 r. w Biurze Projektu - siedzibie Agencji Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w godz. 7:00-16:00 oraz w 4 punktach rekrutacyjnych zlokalizowanych na terenie woj. podkarpackiego w godzinach ich urzędowania:
1. Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego - ul. Sandomierska 25, 39-400 Tarnobrzeg
2. Towarzystwo „ALTUM” Rzeszowie – ul. Warszawska 5/7, 35-205 Rzeszów
3. Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego ul. Piotra Skargi 7/1, 37-700 Przemyśl
4. Podkarpacka Izba Gospodarcza w Krośnie-ul. Tysiąclecia 3, 38-400 Krosno
Rekrutacja uczestników projektu będzie składała się z następujących etapów:
1. Etap I - Ocena dokumentacji rekrutacyjnej (zgłoszeniowych) składanej przez Kandydatów
2. Etap II - Rozmowa z doradcą zawodowym oraz test badający predyspozycje przedsiębiorcze Kandydata
Do projektu zostanie zakwalifikowanych 90 osób w tym 47 Kobiet i 43 Mężczyzn.
UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY.
Wszystkie dokumenty rekrutacyjne są dostępne na stronie projektu oraz w Biurze Projektu w Agencji Rozwoju Regionalnego MARR S.A.
OPIS PROJEKTU
Projekt pt. „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” realizowany jest przez Agencję Rozwoju Regionalnego MARR S.A. na podstawie Umowy nr RPPK.07.03.00-18-0148/15-00 zawartej w dniu 4.10.2016 r. z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. w ramach Działania 7.3 „Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości, Priorytet VII Regionalny rynek pracy
Okres realizacji projektu: 01.08.2016-28.02.2018 r.
Obszar realizacji projektu: województwo podkarpackie.
Celem głównym projektu jest promowanie postaw przedsiębiorczych i stymulowanie powstawania nowych przedsiębiorstw poprzez podjęcie samozatrudnienia przez 75 osób bezrobotnych oraz biernych zawodowo w wieku powyżej 29 roku życia zamieszkałych na obszarze woj. podkarpackiego.
Uczestnicy Projektu zostaną objęci wsparciem:
-szkoleniowym w zakresie rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej – w wymiarze 32 h
-indywidualnym doradztwem w zakresie przygotowania działalności gospodarczej - w wymiarze 5 h
-wsparciem finansowym – jednorazowa dotacja inwestycyjna w wysokości w wymiarze 23 000 PLN
-finansowym wsparciem pomostowym w wysokości 1000 zł/m-c przez okres 12 m-cy
-specjalistyczne wsparcie doradcze dla nowo powstałych firm- w wymiarze 5 h
Kto może uczestniczyć w projekcie?
Uczestnikiem projektu może być osoba spełniająca łącznie wszystkie następujące kryteria:
1. osoba bezrobotna lub bierna zawodowo,
2. osoba powyżej 29 roku życia,
3. osoba będąca w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj. należąca co najmniej do jednej z następujących grup:
a) kobiety,
b) osoby długotrwale bezrobotne,
c) osoby niepełnosprawne,
d) osoby w wieku od 50 roku życia,
4. osoba zamieszkująca na obszarze województwa podkarpackiego,
5. osoba zamierzająca rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej jako indywidualna osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w oparciu o wpis do CEIDG.
Planowane efekty projektu (rezultaty):
• Liczba osób pozostających bez pracy, która wzięła udział w projekcie - 90 osób
• Liczba osób pozostających bez pracy, która otrzymała bezzwrotne środki na podjęcie działalności gospodarczej - 75 osób
• Liczba utworzonych miejsc pracy w ramach udzielonych z EFS środków na podjęcie działalności gospodarczej - 70 osób
Wartość projektu: 3 224 508,00 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 3 149 532,60 PLN
INFORMACJA O PLANOWANYM TERMINIE REKRUTACJI DO PROJEKTU „SAMOZATRUDNIENIE SZANSĄ NA ZAISTNIENIE”
Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. informuje, iż w dniu 31.08.2016 r. udostępnione zostały dokumenty związane z udziałem w projekcie pt. „Samozatrudnienie szansą na zaistnienie” realizowanym przez MARR S.A. w ramach Działania 7.3 Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.