Na zdjęciu znajdują się inicjatorzy akcji zbiórki darów: Prezydent Radosław Swół, Zarząd Agencji MARR S.A. i Dyrektor Oddziału w Mielcu ARP S.A.

W odpowiedzi na dramatyczną sytuację powodziową, która dotknęła mieszkańców województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego, Miasto Mielec oraz lokalne instytucje podjęły działania mające na celu zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy oraz skoordynowanie pomocy dla poszkodowanych przez żywioł. – Uruchomiliśmy największy w powiecie mieleckim punkt zbiórki pomocy dla ofiar powodzi –– mówi Prezydent Radosław Swół.

W środowe (18 września) wczesne popołudnie przed budynkiem InTech1 odbył się briefing prasowy zwołany przez Prezydenta Miasta Mielca właśnie w tej sprawie. Podczas konferencji Radosław Swół ogłosił, że samorząd we współpracy z Agencją Rozwoju Regionalnego MARR S.A i Agencją Rozwoju Przemysłu oddział w Mielcu zorganizował miejsce do magazynowania darów dla powodzian.

Zebrane artykuły zostaną przekazane do najbardziej potrzebujących obszarów dotkniętych żywiołem. MARR udostępniła przestrzeń, gdzie mieszkańcy Mielca będą mogli dostarczać dary, a następnie będą one sortowane i wysyłane do regionów najbardziej dotkniętych skutkami powodzi.

– Uruchomiliśmy największy w powiecie mieleckim punkt zbiórki pomocy dla ofiar powodzi w powiecie mieleckim – poinformował Prezydent Miasta Mielca, Radosław Swół. – Wynika to wprost z potrzeb, jakie są w tym momencie w rejonie objętym powodzią, ale również z pytań mieszkańców nasze miasta, którzy chcą pomóc.

mielec.pl

Punkt zorganizowany przez MARR znajduje się w budynku INTech1 przy ulicy Wojska Polskiego 9.

Jest to punkt tzw. wielkogabarytowy, który może przyjąć duże ilości najpotrzebniejszych towarów. Takie zresztą jest zapotrzebowanie, bo w akcję już zaczynają włączać się mieleccy przedsiębiorcy.

– Mamy odzew z chęcią pomocy chociażby z sieci sklepów A&K i z Xerimy. Wczoraj do Gminy Prudnik wyruszył transport niezbędnego sprzętu, w tym 8 agregatów od firmy Akmel z Woli Mieleckiej.

– Poszkodowane przez powódź gminy potrzebują przede wszystkim osuszaczy, pomp szlamowych, środków czystości i higieny osobistej oraz oczywiście wody pitnej – podkreślał Radosław Swół.

mielec.pl

Wiktor Cichoń, dyrektor mieleckiego oddziału ARP podziękował prezydentowi za organizację lokalnego punktu zbiórki najpotrzebniejszych artykułów. – Apeluję do przedsiębiorców, z którymi współpracujemy, aby przyłączyli się do akcji.

Podkreślił również, że centrala ARP w Warszawie przekazała już powodzianom wiele najpotrzebniejszych artykułów.

Prezes Agencji Rozwoju Regionalnego MARR S.A, Łukasz Gajdowski, podkreślił, że działania te są możliwe dzięki szybkiemu porozumieniu z samorządem i zaangażowaniu lokalnych firm oraz mieszkańców, którzy już od pierwszych chwil zaczęli deklarować swoją pomoc.

Skip to content