Kontrast

Czcionka

Projekt pt. „Twój kierunek rozwoju – Finansowanie usług rozwojowych w subregionie tarnobrzeskim” realizowany jest przez Agencję Rozwoju Regionalnego MARR S.A. na podstawie umowy nr RPPK.07.05.00-18-0011/18-00 z dnia 31.01.2019 r. zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie. Projekt realizowany i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa: VII Regionalny rynek pracy w ramach Działanie: 7.5 Rozwój kompetencji pracowników sektora MŚP.
Grupę docelową projektu stanowić będą mikro małe i średnie przedsiębiorstwa tj. przedsiębiorcy i ich pracownicy, którzy z własnej inicjatywy chcą pozyskać lub doskonalić swoje kwalifikacje i umiejętności. Projekt zakłada skorzystanie z usług rozwojowych przez co najmniej 144 firm sektora MSP w tym 403 ich pracowników w okresie do 30.06.2022 r.

Okres realizacji projektu: 01.07.2019-30.06.2022
Wartość ogółem projektu: 6 207 093,37 PLN
Dofinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej: 4 240 781,21 PLN
Obszar realizacji projektu: powiat: tarnobrzeski grodzki, tarnobrzeski ziemski, kolbuszowski, stalowowolski, mielecki, niżański.
W Bazie Usług Rozwojowych www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl są dostępne oferty dotyczące m.in. szkoleń, kursów zawodowych, studiów podyplomowych, doradztwa, coachingu czy mentoringu.

Usługa rozwojowa to usługa mająca na celu nabycie, potwierdzenie lub wzrost wiedzy, umiejętności lub kompetencji społecznych przedsiębiorców i ich pracowników, w tym mająca na celu zdobycie kwalifikacji, o których mowa w art. 2 pkt 8 ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji, lub pozwalająca na ich rozwój.
Usługi rozwojowe możliwe do dofinansowania:

Grupa docelowa:
Uczestnikiem Projektu mogą być wyłącznie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, spełniające kryteria określone dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w art. 2 załącznika I do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014, mające swoją siedzibę, oddział lub miejsce wykonywania działalności gospodarczej na obszarze subregionu tarnobrzeskiego woj. podkarpackiego tj. powiatu tarnobrzeskiego ziemskiego i grodzkiego, kolbuszowskiego, stalowowolskiego, mieleckiego, niżańskiego oraz pracownicy tych przedsiębiorstw, wykonujący pracę na terenie subregionu tarnobrzeskiego. Oddział, siedziba lub miejsce wykonywania działalności gospodarczej muszą być wpisane we właściwym rejestrze lub ewidencji w momencie złożenia Formularza zgłoszeniowego do projektu.
Dodatkowe wymagania dotyczące przedsiębiorstw i pracowników:
• przedsiębiorca ubiegający się o dofinansowanie usług rozwojowych posiada oddział, siedzibę lub miejsce wykonywania działalności gospodarczej zlokalizowane na terenie województwa podkarpackiego (wpis we właściwym rejestrze lub ewidencji) przez co najmniej 60 dni licząc do dnia złożenia formularza zgłoszeniowego.
• pracownik zgłaszany na usługę rozwojową musi być zatrudniony u przedsiębiorcy wnioskującego o dofinansowanie przez co najmniej 30 dni licząc do dnia złożenia formularza zgłoszeniowego.
• umowa zawarta pomiędzy pracownikiem zgłaszanym na usługę rozwojową a przedsiębiorcą wnioskującym o dofinansowanie nie może być zawarta na okres krótszy niż 90 dni.
Grupy osób i usług priorytetowych:
a) pracownicy powyżej 50 roku życia,
b) pracownicy o niskich kwalifikacjach (ISCED 3),
c) przedsiębiorstwa wysokiego wzrostu,
d) przedsiębiorcy, którzy uzyskali wsparcie w postaci analizy potrzeb rozwojowych lub planów rozwoju w ramach działania 2.2. PO WER,
e) usługi rozwojowe kończące się nabyciem lub potwierdzenia kwalifikacji, o których mowa w art. 2, pkt 8 Ustawy z dnia 22.15.2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji,
f) przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terenie miast średnich oraz miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze
Limity dofinansowania:

Projekt przewiduje wyższe o 10% dofinansowanie usług rozwojowych w przypadku:

• Kończących się nabyciem lub potwierdzeniem kwalifikacji, o których mowa w art. 2 pkt 8 ustawy z dnia 22.12.15 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji,
• Dla osób o niskich kwalifikacjach (ISCED 3),
• Dla osób w wieku powyżej 50 r.ż.,
• Dla przedsiębiorstw wysokiego wzrostu, • Dla przedsiębiorców, którzy uzyskali wsparcie w postaci analizy potrzeb rozwojowych lub planów rozwoju w ramach Działania 2.2 PO WER,
• Dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie miast średnich oraz miast średnich tracących funkcje społecznego-gospodarcze.

Uwaga!!!
Wysokość dofinansowania na usługi doradcze (zarówno przy pomocy publicznej, jak i pomocy de minimis) wynosi 50% kosztów kwalifikowalnych. Jako koszty kwalifikowalne należy rozumieć kwotę dofinansowania.
Etapy ubiegania się o dofinansowanie na usługę rozwojową:
1. Rejestracja przedsiębiorcy w Bazie Usług Rozwojowych i wytypowanie usługi rozwojowej,
2. Złożenie przez przedsiębiorcę formularza zgłoszeniowego do ARR MARR S.A.,
3. Podpisanie przez przedsiębiorcę z ARR MARR S.A. umowy o dofinansowanie usługi rozwojowej,
4. Zapisanie się przedsiębiorcy na usługę rozwojową w Bazie Usług Rozwojowych,
5. Udział pracowników przedsiębiorcy w usłudze rozwojowej,
6. Zapłata przez przedsiębiorcę za usługę rozwojową,
7. Wypełnienie przez przedsiębiorcę i pracowników uczestniczących w usłudze ankiety w BUR oceniającej usługę,
8. Złożenie przez przedsiębiorcę do ARR MARR S.A. dokumentów rozliczeniowych dotyczących usługi rozwojowej,
9. Wypłata przez ARR MARR S.A. dofinansowania na rachunek bankowy przedsiębiorcy.

Skip to content